ספר "ימים טובים"

מזמן לא יצא ספר, מאז ספר תהילים או אפילו ספר היצירה, שהוא בצורה כל כך דידקטית מעביר לקורא את המסר הרוחני של חגי ישראל. מי שגדל בארץ, מהגן שומע, שר וחי את החגים. אבל את המטרה שלהם את מה הם תורמים לכל אחד ואחד שהוא נולד להיות יהודי לא הרבה מכירים. והספר ימים טובים פותח מ"ראש השנה" את היופי שטמון במסורת. את  ההגיון הרוחני פכיכולוגי מדיני סוציאולוגי. אלו לא מילים גבוהות כי מטרה של כל חג הוא להעביר אדם תהליך מאוד עמוק שמשנה חייו ל180 מעלות. 

הספר מעביר לקורא מה קבלה מלמדת על כל חג על כלמנהג שבחג על כל מה שרובינו לא ידענו לפני שפתחנו את הספר. כי המסרים הם אפילו שנלמדו לאורח החיים אבל קבלה מביאה אותם באור אחר לגמרי. מה זה תפילה, שופר,, אלול, ראש של דג. משמעות השינוי הנכון. בספר בתוך כל פרק על כל חג יש ציטוט של גדולי המקובלים שמשקף את רוח החג. 

קורא גם בסוף כל פרק מוצא רעיון לעשיית מעגל משפחתי סביב השולחן. על דף אחד נמצא תוכנית שלמה איך להעביר מעגל. כללי מעגל שכולם ישתתפו ויחנו. כללי מעגל שבסופה כולם יצאו עם חיוך ויאמרו בסיכום שרוצים עוד כי השאלות היו כל כך נוגעות בדיוק למה שאדם צריך באווירה של החג. ולכל זה גורמים גם המסימות שמשתתפים מוזמנים לעשות. למשל. לחבר ביחד ברכה. כל משתתף אומר מילה אחד בתורו וכך יוצרים ברכה אחד משותפת. זה מגבש את יושבי שולחן בצורה מדהימה. האם הם אורחים או משפחה או חברים. 

קורא ולא אחד שאדם עם הספר פתאום מתחיל להבין על פורים שזה לא בדיוק מה הוא נשא בליבו תחת המסכות בחג. ומתברר שיום הכיפורים בכלל לא חג שמח, וגם מוסבר למה. הספר כתוב בשפה ברורה ומאוד נוגעת ללב. מומלץ לכל אחד אפילו ששערותיו כבר לבנים והוא משוכנע שעל החגים הוא יודע הכל. ועוד פרט מאוד חושב לומר – הספר הזה הוא מתנה מאוד יפה כי מעבירה לשני את המשמעות העמוקה ואמיתית של המסורת של העם שלנו. 

ספר "ימים טובים"