מתיחת בטן

מתיחת בטן הוא הליך ניתוחי קוסמטי שבו מוסרים שומן ועור מיותרים מהבטן, הרקמה הנותרת מהודקת באמצעות תפרים והעור הנותר מהודק גם הוא כדי ליצור מראה צעיר ומתוח יותר. מנותחים שבוחרים בהליך זה לרוב סובלים משומן ועור מיותר באזור הפופיק או מתחתיו בצורה שהוא נראה כנופל ולא מושך קוסמטית. הסיבות לעור או שומן מיותר ולהיחלשות הרקמות בבטן יכולות להיות ירידה או עלייה קיצונית במשקל, הריון, ניתוח שדרש את פתיחת הבטן, הזדקנות, הצורה הטבעית של הגוף שהמנותח או המנותחת קיבלו בגנים שלהם.

בניתוח ניתן להסיר עור רופף ומיותר וכן שומן, סימני מתיחה בחלק התחתון של הבטן, היינו מתחת לפופיק. עם זאת לא ניתן לטפל בסימני מתיחה שאינם באזור זה. ניתן לשלב את ההליך יחד עם הליכים קוסמטים אחרים כמו ניתוח להגדלת או הקטנת חזה, שאיבת שומן וכולי. חבילות מסוג זה מקבלות שמות מעניינים כגון חבילת שדרוג לאימהות או חבילת אנטי הזדקנות וכולי.

מתי לא כדאי לעבור ניתוח מסוג זה? אם אתם עומדים לרדת מהותית במשקל או להתחיל דיאטה רצינית אזי אין טעם לבצע ניתוח זה ויש להמתין עד לתום הירידה ולהתייצבות, אם אתן שוקלות הריון עתידי גם לא בהכרח שרצוי לבצע את הניתוח וכדאי להמתין עד תום ההריון, אם אתם סובלים מסכרת או בעיית לב חשוב להתייעץ עם מנתח לפני שניגשים להליך מסוג זה, כנ"ל לגבי מעשנים שעלולים לסבול מתסחיף ריאתי בעת ההרדמה, מה שנכון גם למי שעובר ניתוח אף.

בין הסיכונים של הניתוח ניתן למנות הצטברות נוזלים תת עורית, החלמה איטית מאוד ולא תקינה של פצעים וצלקות שהותיר הניתוח, צלקות לא צפויות (בעוד שהצלקת המרכזית היא צפויה וקבועה וממוקמת מתחת לקו הביקיני ישנן לעיתים צלקות נוספות המתווספות בניתוח), פגיעה ברקמות השומן בגוף ומוות שלהן כאשר עישון מגביר סיכון לתופעה זו והסיכון האחרון הוא שינוי ברגישות העור כתוצאה משינוי מיקום הרקמות.

חשוב מאוד לעבור עם המנתח על ההיסטוריה הרפואית, הסיכונים ולבצע בדיקה גופנית בריאותית לפני שניגשים לתהליך. חשוב גם לשקול ליווי פסיכולוגי לשינוי הפיזי המהותי.

מתיחת בטן