מי רוצה טפטים רטרו?

אוהבים רטרו? רוצים לקחת את החללים שלכם בבית כמה שנים אחורה? אם אתם בכיוון הזה אז הכנתי מספר הצעות לסוגי טפטים מעוצבים שיקלו עליכם את המלאכה. הראשון הוא טפט של גלי ים, גלי ים שעליהם ניתן למצוא תבניות של סירות ושחפים, אפשר להשלים את האווירה עם תמונות של דגים וכריות שמצופות בציפות עם אותה תבנית עיצובית של הטפט. בטוחני כי תרגישו בתוך כפר דייגים של לפני מאה שנה ותקומו לפנות בוקר מתוך הרגל כדי לצאת אל הים הפתוח.

כיוון אחר הוא ללכת על צורות גאומטריות צבעוניות של מה שנתפס בזמנו כאומנות מודרנית – תחשבו על טפט שנראה כמו הקירות של עיריית בת ים למי שמכיר או ניסיונות אמנותיים שונים בתל אביב – משולשים מוזרים שמרכיבים מעוינים שמשבצים את כל הקיר בצבעים שונים שדוקרים את העין. לאוהבי אומנות מודרנית בלבד ולכאלו שישנו על כך והבינו שהם לא ירצו להחליף את הטפט אחרי חודש מרוב עצבים.

רוצים ללכת עוד יותר אחורה? נאמר לשנות החמישים? אם כך בוודאי שתרצו ללכת על צבע כהה יותר לטפטים לחדר השינה או טפטים לסלון, על גבול השחור עם תבניות או צורות של פרחים או סמלי משפחות של ימי הביניים בגווני אפור או לבן עכור. משהו שייתן אווירה קצת חשוכה ומסתורית של רוסיה הקומוניסטית וגם לא יצריך לשמור על ניקיון הקירות מדי. אם נדלג קדימה אל שנות השישים העליזות כבר נוכל לעשות שימוש בטפטים צבעוניים ומוארים יותר, משהו שנותן יותר שמחת חיים אך עדיין מחייב תבניות חוזרות בצורות שיזכירו לרובנו את סבתא וסבא. אפשרות אחרת היא ללכת על פרחים, תבניות חוזרות של זרי פרחים מגוונים החוזרות על עצמן ונותנות הרגשה מאוד מאוד פרחונית או השוס מבחינת שזה באמת טפט שאין דברים כאלו – תחשבו גלובוס אבל לא סתם גלובוס רגיל עם ים כחול ומדינות העולם אלא גלובוס מעץ, בסגנון של האימפריה הספרדית או הפורטוגלית ואת המפות האלו עם הצבעים השונים והגוונים של העץ אתם פורסים על קירות החלל ויוצאים אל העולם החדש. הברקה אחרת היא טפט עם לוגואים של מותגים משנות השישים והצורה שהיתה להם בזמנו – ככה תיכנסו ישר להרגשה של סרט ישן או של סדרות שגדלנו עליהן.

מי רוצה טפטים רטרו?