להיות אדם – זאת כל החכמה!

יוצא לכם לפעמים להרהר במשמעות החיים? למה אנחנו כאן? מה המטרה שלשמה הגענו לפה? האם כל מה שאנחנו רואים או מרגישים על פני הכדור הזה, זה כל מה שיש? סובבים סביב הזנב של עצמנו בין אם זה בבית, בעבודה או עם המשפחה. מחויבים ללו"זים, פגישות, כביסות, ארוחות, חוגים, אמונים, חופשות וחוזר חלילה. כאילו, בואו – ביננו, כמה פעמים כבר אפשר לחגוג את ראש השנה או את פסח וכלום לא משתנה. תמיד במירוץ אחרי הבישולים וההכנות, אצל מי עושים השנה, מי יישב ליד הדודה המעצבנת ומי נתקע עם להחזיר את סבתא הביתה. אנחנו מעבירים שבוע ועוד שבוע ועוד שבוע באותה תצורה, ראשון עד חמישי בעבודה, שישי-שבת משפחה וחברים והופ, לא הספקנו להגיד שבת שלום והנה חזרנו ליום ראשון. 

זה כל מה שיש למקום הזה להציע? אז זהו, שלא! אחרי כמה שנים שבהם אני לומדת קבלה בבני ברוך הצלחתי להבין את המטרה שלשמע הגענו לכאן, הבנתי את המשמעות שיש לחיים שלנו פה. על פי חכמת הקבלה, הגענו לכאן כדי ללמוד להיות בני אדם. למילה אדם יש משמעות מאוד מיוחדת. משמעות נוספת ממה שאנחנו מכירים ויודעים. המילה אדם במשמעות של אֲדָמֶה. אדמה לבורא. עכשיו תשאלו בטח איך אפשר להידמות לבורא? ועוד קודם לכן – מה זה בכלל בורא? 

בורא מגיע מהמילים בוא וראה. הבורא בעצם מזמין אותנו ללמוד ממנו איך להיות בני אדם על פי מה שהוא כיוון, על פי תכנית הבריאה שלו. חכמת הקבלה לא עוסקת בדת או במנהגים כאלו ואחרים. היא עוסקת במהות. מהות האדם. לכן, כל אחד יכול ללמוד את חכמת הקבלה וזהו אחד העקרונות החשובים שעל פיהם פועל הארגון הזה שנקרא בני ברוך. אין משמעות למוצא שלך, לדת שלך, לדעות הפוליטיות שלך, לסוג העור, העדה או הנטיות המניות אפילו. כל אחד יכול, ראוי ואף מחויב ללמוד את חכמת הקבלה כי כל אדם באשר הוא אדם צריך לממש את תכנית הבריאה ולהפוך למה שהבורא ייעד לו מלכתחילה. 

להיות אדם – זאת כל החכמה!