המלצה על סרט: טרילוגיית "כוכב הקופים"

הסרט הראשון בטרילוגייה, עוסק בשיטת טכנולוגיה חדשנית ניסיונית ע"י תרכובת כימית שמטרתה לפתור את מחלת האלצהיימר. הניסוי נערך על קופים והוכח כי התרכובת משפרת פלאים את תאי החשיבה והזכרון.

הרופא שלוקח לחזקתו גור קופים , ומכנה אותו בשם "סיזר" – קיסר, משפר אצל הקוף את תאי המוח והצלחת הניסוי לא מאחרת לבוא. מאידך, לקוף יש גנים חייתיים וחוזקו הפיסי הופך למסוכן.

בזמן שכולאים את סיזר עם קופים אחרים, הוא "מחליט" לקחת את החוק לידיו ולשחרר את הקופים לחופשי. וכך בכוחות משותפים הקופים תוקפים את אנשי הרשויות שכלאו אותם ומשתחררים.

סרט ההמשך מציג את שבט הקופים אשר בנו לעצמם חיי חיבור ביערות , אך הפעם הם מחומשים בכלי נשק להגן על עצמם מפני בני האדם שמעוניינים להשתלט עליהם ולחסלם. סיסמתו של סיזר היא עשיית שלום בין האנשים לקופים. העלילה מסתבכת כשעמיתו של סיזר, ששמו קובה, יורה בסיזר ומחליט לנקום בבני האדם בהסתערות עם שאר הקופים.

סיזר הפצוע נלקח ע"י מספר אנשים טובים שמרפאים אותו וכשהוא מתחזק, הוא יוצא נגד עמיתו הבוגדני – קובה ומנטרל אותו ומחזיר את חבריו ליערות.

בסרט השלישי, השליט הבלתי-מעורער של אימפריית הקופים, סיזר, יוצא למתקפת הגנה עם חבריו כנגד החיילים האחרונים שנכחדו ושכמעט מצליחים להשמיד את הקופים סופית. תיסכולו העיקרי שבני האדם מחפשים מלחמה והרג והוא עצמו מחפש שלום.

הטרילוגייה כבשה אותי, העלילה מובאת ברגישות, במחוות אהבה, כבוד וחברות והכל ללא מילים כמעט. התחושה שנרקמת בצופה היא של רגשות חמים של חיבור בין הקופים כקבוצה. למרות שקיימות גם בגידות אצל מספר קופים שחברו לקובה ממניעי פחד וקופים אחרים שחברו לבני האדם. היופי העיקרי הוא התנהלותו ותבונתו של סיזר, החשיבה על כלל הקופים שסיזר ניחן בה, מועבר לצופה באמצעות הבעות פנים שמשאירות רושם עצום . בסרט הראשון גידלו את סיזר אנשים קשובים ואוהבים והזכרון של אהבתם תמיד איתו.

מומלץ מאוד, תמיד טוב ללמוד על גדולת מנהיג, הפעם זה סיזר!!

המלצה על סרט: טרילוגיית "כוכב הקופים"